CMS Made Simple

Iva Roháčová
Cukrářské kurzy, modelování, Airbrush
 

O nás

Jmenuju se Iva, jsem založením takzvaně kreativní, což znamená, že přede mnou neobstojí prázdný papír, plátno, tričko nebo jiná plocha, která mě láká ke kreslení a malování. Fascinuje mě pohled na krabičku plnou barviček a je jedno, zda jsou to pastelky, fixy, nebo tuby s barvou libovolného druhu a použití. Neustále něco zkouším, vymýšlím a objevuji, dodává mi to sílu a radost.

Nejvíce maluji na textil, hlavně v posledních několika letech, kdy se naše rodina rozrostla o spoustu dětí, kterým jsou mé obrázky určeny především. A také se občas těším na "důchod"... ne, nechci rychle zestárnout, jen mě láká představa volného času a ta sposuta nepomalovaných malířských pláten.
 
Nedávno se mi otevřel nový svět - cukrářské umění, pečení a zdobení dortů a jiných dobrůtek, kterému jsem propadla celou svou duší :-).

S myšlenkou spojit tvorbu dortů s malováním jsem si pohrávala vlastně už od mého prvního dortu, (březen 2012) kdy jsem štětec použila nejen jako dekoraci, ale poprvé i k obarvení, neznalá potravinářských barev a jejich široké možnosti použití, zvolila jsem kakao... je to ten se štětci a tužkami :-). Necelý měsíc po té jsem už neodolala a na dort jsem malovala slunečnice pro mou maminku. Dokonale jsem ale malování dortů propadla, když jsem potkala Alenku na jejím báječném kurzu zdobení (duben 2013). Nejen, že jsem pod jejím milým vedením vykouzlila krémové růže, o kterých se mi ani nezdálo, ale objevila jsem svět gelových a tekutých barev a láska byla na světě... od té doby se snažím, aby moje dorty byly potěšením nejen pro chuťové pohárky, ale také pro oči. Zatím poslední, lépe řečeno nejnovější kapitolou v oboru sladkého malování je airbrush. Toužila jsem po něm, aniž bych tušila, co vše je možné díky němu vykouzlit. Dnes to vím a jsem nadšená.

Velkou radost mi také dává práce pro časopis Dortománie
 
Peču a tvořím pouze pro rodinu a přátele, což sice nepřináší vyhlídky na zbohatnutí :-), ale má jedno velké plus... ve většině případů mám volnou ruku při návrhu a realizaci a to je něco pro mě! Hodiny sním a dumám o tom,jak bude můj další dortík vypadat a pak se další hodiny snažím alespoň trochu se mým představám přiblížit. A druhé plus pro mě je, že vidím reakci oslavence, když mu dortík nesu a vidím tu radost, která nejen z dětsky upřímných, ale někdy i chlapsky tvrďáckých obličejů prokukuje, někdy doslova září. Je to zdroj neskutečné energie a síly pro mě a mé další tvoření.